ויטמינים במוצרי שיער

על התפקיד של ויטמינים במוצרי שיער

02.12.2018

במוצרי שיער, כמו גם במוצרי טיפוח אחרים, אנו נתקלים מדי פעם ברישום מועשר בוויטמין או ויטמינים, ולרוב החברות מציינות את סוג הוויטמין שבמוצר. מהי למעשה התועלת של ויטמינים בתכשירי שיער?

בין הוויטמינים הנפוצים במוצרי שיער ישנם ויטמין A וויטמין E. ויטמין E משמש כנוגד חימצון (אנטי אוקסידנט) אשר מצמצם נזקי רדיקלים חופשיים, מסייע במניעת חשמל סטטי (פריז בשיער) ומעניק לשיער רכות וברק. כמו כן הוא מסייע לזקיקי השיערה ומשמש כאנטי אייג'ינג בקוסמטיקה ומוצרי שיער.

ויטמין A, שמצוי במוצר במינון נמוך, מסייע לסגירת קשקשת השיערה (הקוטיקולה) ובכך נותן לשיער ברק וגמישות. בנוסף ויטמין A ידוע ביכולתו לסייע להתחדשות תאים (על ידי נגזרותיו ריטאין, רטינול, רטיניל וכד') והוא משמש כנוגד חימצון ומרכך את השיער.

איך אדע אם יש ויטמינים בתכשירים שאני קונה?

  • רוב החברות ירשמו אם קיימים במוצר ויטמינים. לכן, מומלץ לקרוא מה קונים.
  • ויטמין A לרוב יופיע ברכיבי המוצר כנגזרת של הוויטמין: retinyl, retinol, retin
  • ויטמין E לרוב יופיע ברכיבים בשמו tocopheryl
  • לעתים נוכל למצוא ויטמינים נוספים במוצרים שונים (כגון ויטמין D, ויטמין B וויטמין C)

אז בשורה התחתונה – מה נותנים לנו הוויטמינים? ככל שמוצר מכיל חומרי גלם איכותיים יותר, כך איכות המוצר עולה וכך הוא מסייע לנו לשמור על שיער בריא, מבריק, גמיש וחיוני.

בתמונות – דוגמאות לרכיבים של מוצרי שיער – שמפו ומסכת שיער אקראיים הנמצאים בשימוש רחב ונפוץ ונמכריםבת ברשתות הפארם (ללא ויטמינים)

אנחנו כבר מזמן הבנו שהאקלים הים-תיכוני והשיער הישראלי, שנע משיער רגיש ודק ועד שיער עבה ומקורזל, דורש התייחסות מיוחדת ושונה ממוצרים סטנדרטיים והעשרנו את כלל המוצרים שלנו בוויטמין E. את המוצרים מסדרת מדיום, שמיועדים לשיער יבש, קשה לסידור ועם חשמל סטטי (שיער פריזי) העשרנו בוויטמין A כדי לסייע ולתת לחות נוספת לשיער ולרכך אותו.

כלי נגישות

Powered by - Wemake