מהו קרטין והאם הוא טוב למתולתלות?

מאמר שמנפץ מיתוסים על קרטין ותלתלים

02.12.2018

מתולתלות ומתולתלים רבים חוששים לקנות מוצרי שיער המכילים קרטין מחשש שיפגעו להם בשיער. אך האם באמת כך הדבר?

השיערה מורכבת משלוש שכבות – מדולה (השכבה הפנימית ביותר), קורטקס (השכבה האמצעית) וקוטיקולה (השכבה החיצונית). קרטין הוא חלבון היוצר רקמות בגוף – עור, שיער, ציפורניים ועוד, ובשיער הוא מצוי בשכבה האמצעית והמשמעותית ביותר בשיערה – הקורטקס. במוצרי שיער משתמשים בקרטין מסוג אלפא, שהוא הסוג שקיים בשיערנו. הקרטין עובר תהליך אשר מאפשר לו  לחדור לשיערה ולהשלים את הקרטין החסר בה. הקרטין יעיל גם במוצרים המיועדים לתת נפח, מכיוון שהוא מחזק ומעבה את השיערה, וגם במוצרים המיועדים להוריד נפח, מכיוון שהוא עוזר להפחית פריז (חשמל סטטי) ומסייע לשיער לשמור על הלחות. יתרונות הקרטין הם:

  • הורדת חשמל סטטי
  • ריכוך וחיזוק השיער
  • מילוי השיערה וחיזוק ההגנה שלה מפני שבירה והתפצלות
  • קוטיקולה חלקה יותר הנותנת שיער מבריק יותר

ומה לגבי קרטין ותלתלים?

הקרטין שבמוצרי השיער לא מיועד להחליק את השיער וגם לא יכול לעשות זאת. הקרטין, כתלות במינון שלו במוצר, יכול לסייע בהחזרת האלסטיות של השיער ולהחזיר לתלתלים את החיות והמראה השובבי שלהם. במקביל, במינון אחר יכול הקרטין לסייע בהורדת נפח על ידי הורדת החשמל הסטטי (פריז), ריכוך השיער ותגבור הלחות בשיער, מה שמתולתלות לרוב פותרות עם קרם לחות כבד.

קרטין בשיער ומבנה השיערה – לחצו להגדלה (באדיבות ויקימדיה, לחצו למקור)

כשתרצי לטפל בשיער ולשקם אותו, מוצרים עם קרטין הם חלק מתפריט השיקום. המוצרים יסייעו לך להשלים חוסרים ולטפל בשיער בצורה עדינה ועם מינימום פגיעה בשיער בתהליך השימוש במוצרים שונים.

תגיות: לורם
שתפו ב:
כלי נגישות

Powered by - Wemake