מהם פרבנים?

ומדוע הם לא קיימים במוצרי טולסוז?

02.12.2018

על מוצרי קוסמטיקה רבים ניתן למצוא כיום את הכיתוב "ללא פרבנים" או באנגלית "paraben free". פרבנים הינה קבוצה כימית של חומרים המשמשים כחומרים משמרים, אנטי-בקטריאליים ואנטי-פטריתיים במוצרי קוסמטיקה. חשוב לציין כי פרבנים רבים מותרים לשימוש בריכוזים נמוכים במוצרי קוסמטיקה שונים. מפעם לפעם, מתפרסמות הנחיות חדשות של הנציבות האירופאית (EU Commission), מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ומשרד הבריאות הישראלי בנוגע לשימוש בפרבנים. פרבנים עלולים לגרום לגירוי או תגובה אלרגית, במיוחד אצל אנשים עם רגישות ידועה לפרבנים ואצל אחוז נמוך מהאוכלוסיה ככלל. ישנם מחקרים שאינם חד-משמעיים לגבי השפעת הפרבנים על כל הקשור בסרטן השד (בשל דמיון של פרבנים לאסטרוגן), וכמו כן ישנם מחקרים אשר מזהירים מפני שימוש בפרבנים במוצרים הנשארים על הגוף בהקשר של חשיפה לשמש ועלולים לגרום להזדקנות מואצת של העור ולסרטן העור. הנה רשימה של פרבנים האסורים לשימוש באיחוד האירופי:

  • isopropylparaben
  • isobutylparaben
  • phenylparaben
  • benzylparaben
  • pentylparaben

אז האם להימנע ממוצרים המכילים פרבנים? רצוי. הפרבנים אמנם חוקיים לשימוש ברובם באחוזים נמוכים, אבל כנראה שעדיף להימנע מהם ככל האפשר. כיצד ניתן לדעת אם מוצר מכיל פרבנים? חפשו סיומת paraben בשמות הרכיבים ברשימת הרכיבים של המוצר.

הקושי במציאת מוצרים ללא פרבנים יתחיל בקיץ הקרוב (יולי 2019), כשהנחיות הנציבות האירופאית בנוגע לסימון paraben free ייכנסו לתוקף. החל מחודש יולי, אסור יהיה לסמן על מוצרים באירופה שהם אינם מכילים פרבנים, וזאת כדי לא "להשמיץ" חברות אחרות אשר משתמשות בפרבנים המותרים לשימוש ותחת הנחיות הנציבות.

על מנת לייצר את המוצרים הטובים ביותר ותחת הבקרה הקפדנית ביותר, מוצרי טולסוז מותאמים להנחיות הנציבות האירופאית, שהיא המחמירה ביותר מבין הרגולציות הקיימות. לכן, מוצרינו אינם מכילים פרבנים.

כלי נגישות

Powered by - Wemake