מהו מוצר ללא מלח?

מלח - כן באוכל, לא בשיער

02.12.2018

ישנם מוצרים רבים אשר מצויין עליהם כי הם אינם מכילים מלח או אינם מכילים מלחים. ההגדרה בעברית מעט בעייתית, מכיוון שבעברית גם מלח שולחן (SALT) הוא מלח, וגם סולפטים (SULFATES) נקראים מלחים, למרות שהמילה העברית היא "גופרות". מלח או בשמו הכימי נתרן כלורי, הוא למעשה מלח שולחן לכל דבר (ובאנגלית יופיע כ-salt או בשמו הכימי sodium chloride). הוא משמש במוצרי שיער רבים כמרכיב מסמיך ו/או משמר, וכמו כן מסייע בניקוי שכן הוא סופח שומן. רמת החומציות של המלח היא לרוב נייטרלית, בעוד שרמת החומציות של עור הקרקפת והשיער היא חומצית (pH 4.5-5.5). השימוש במלח עלול לפגוע באיזון הטבעי של הקרקפת והסיבום המופרש ממנה (הסיבום הוא חומר המופרש מהעור ובנוי בעיקרו מחומצות שומן השומרות על רמת החומציות של העור, הקרקפת והשיער). מה עלול להיגרם לקרקפת ולשיער משימוש במוצרים המכילים מלח?

  • גירוי בקרקפת אשר גורם לגרד ועקצוצים
  • חוסר איזון של חומציות הקרקפת אשר גורם לקשקשים
  • פגיעה בקוטיקולה (השכבה החיצונית) של השיער, החלשת השיערה ויצירת מראה שיער מט ופריזי
  • פגיעה באיזון של הפרשת הסיבום אשר מיועד לשמור על חומציות הקרקפת והשיער
  • בשיער צבוע המלח עלול לגרום לדהייה מוגברת של הצבע עקב פגיעה בקוטיקולה
  • בשיער שעבר החלקה, המלח עלול לפגוע באיכות ההחלקה ובעמידותה

איך אדע להימנע ממלח במוצרי שיער? פשוט לחפש אותו. לפני שרוכשים מוצר שיער, מומלץ לבדוק האם הוא מכיל מלח. לרוב, אם מוצר מסויים אינו מכיל מלח, הדבר יהיה כתוב על האריזה של המוצר.

מוצרי טולסוז כולם אינם מכילים מלח. כחלק מהמאמץ ליצור מוצרים אשר מותאמים לאקלים ים תיכוני, אנו מודעים לכך שבאזורים רבים אנו עלולים לסבול משיער יבש, שיער שנוטה לחשמל סטטי (פריז) וגירויים בקרקפת. במקרים רבים בתקופת הקיץ אנשים רבים יסבלו מקשקשים וגירויים בקרקפת, בנוסף לשיער נפוח ו"חסר צורה".

לפעמים, כדי להינות משיער מושלם, נצטרך להחליף את המוצרים בהם אנו משתמשים בין העונות, או בשינויים הורמונליים ושינויי תזונה. גורמים אלו משפיעים על רמת החומציות של הקרקפת ועל כמות וסוג הסיבום המופרש מהגוף.

תגיות: בלובק
שתפו ב:
כלי נגישות

Powered by - Wemake